Anketa k nastalé situaci v ČR – Dana Běloušková, POS Media Czech Republic

Aktuální situace v České republice není lehká jak pro lidi, tak i pro firmy nebo podnikatele. V této nové anketě našeho portálu Mistoprodeje.cz oslovujeme retailové odborníky z řad značek, řetězců, médií, výrobců POS produktů a realizátorů s cílem zjistit jejích aktuální situaci, potřeby a také i vyhlídky do budoucna.

Ve čtvrtém dílu této ankety jsme oslovili paní Danu Bělouškovou, která zastává ve společnosti POS Mecia Czech Republic, s.r.o. pozici Country Manager.


 1. Jaké jsou okamžité dopady současných antivirových restrikcí na Vaší firmu a Vás osobně a čím se momentálně zabýváte/potýkáte nejvíce?

V současné době řešíme především finanční dopady ze zastavení pořádání veškerých eventových a ochutnávkových aktivit. I další naše část firmy zaměřená na lokální prodej je nyní v útlumu.

Na druhou stranu se stále daří merchandisingové divizi, která svou aktivitu neomezila vůbec a stejně tak zatím realizuje  většinu zakázek na klasických POS materiálech.

2. Co by Vám v současné situaci nejvíce pomohlo?

Tak asi jako všem by nám pomohlo zrušení restrikcí ze strany státu a návrat pokud možno k normálnímu životu, i když všichni víme, že jako dřív to už nebude.

Nicméně restrikce respektujeme a považujeme za nutné jejich dodržování i přesto, jak moc se to dotkne naší firmy.

3. Jaký očekáváte vývoj na Vašem trhu a u Vás ve firmě do konce roku?

Ráda bych měla křišťálovou kouli, ale tu bohužel nemám. Vývoj trhu dnes podle mě nedokáže predikovat nikdo. Nicméně očekáváme, že nákupní chování lidí se nejen v hypermarketech změní. Vidíme nárůsty v kategoriích např. piva, kde je to jasně způsobené uzavřením restaurací, v kategorii dezinfekčních prostředků jsou nárůsty v řádech stovek procent, atd. Pevně věřím, že reklama a hostesky se do místa prodeje vrátí. Nicméně třeba u eventových akcí našich klientů  si umím představit, že bude kladen větší důraz na hygienické zabezpečení, možná i počet lidí atd.

POS Media je firma se silným finančním zázemí, nebude to pro nás lehké, ale prodělali jsme již dvě krize a dokázali jsme se poučit. Proto vím, že dokážeme zvládnout i situaci, ve které se  nyní nacházíme.  

4. Kde vidíte prioritu pro zmenšení ekonomických dopadů současných restrikcí?

Za mě je prioritou co nejrychlejší umožnění znovuotevření možnosti podnikání pro restaurace, služby atd.  Neumím si představit jak náročné to pro ně nyní je a čím déle  restrikce potrvají, tím méně se jich bude moc vrátit zpět k plnohodnotnému fungování.

Zdroj a koláž: redakce, foto: POS Media Czech Republic a pixabay.com

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010