Iceland jmenoval nový management a pokračuje v expanzi na českém trhu

Společnost Iceland je britskou jedničkou na trhu s mraženými potravinami. Působí ve 27 zemích světa, včetně České republiky, kde 15. února otevřela svou sedmou prodejnu (psali jsme zde).  Aktuálně společnost představuje nový management společnosti, který bude mít na starost další expanzi a rozvoj řetězce na českém trhu.  

Petr Olša novým výkonným ředitelem

Na pozici Managing Director pro Iceland Czech a.s. byl jmenován Ing. Petr Olša. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Získal více než třicetiletou praxi v oblasti obchodu, především v retailových řetězcích, a také ve výrobních společnostech. Působil v oblasti řízení provozu, auditu, logistiky, nákupu, prodeje a marketingu. Mimo jiné pracoval v řetězci Ahold Czech Republic a.s. na pozicích District Manager, ředitel hypermarketu, Area Manager a Regional Director.

Ve společnosti Iceland Czech a. s. pracuje od roku 2013. Jeho úkolem v nové pozici výkonného ředitele je vytvořit fungující ziskový model řetězce na českém trhu a připravit ho pro budoucí expanzi.

Dagmar Zdrhová jmenována na pozici Marketing Manager

Dagmar přichází s desetiletou zkušeností z marketingu v Tesco Stores a.s., kde působila na pozici Publishing teamleader v týmu Komunikace, Clubcard project specialist a Customer Experience Manager.

Dagmar má v tomto roce v plánu přiblížit českému zákazníkovi výhody mraženého zboží a podpořit Bonus klub Icelandu.

Michal Berg finančním manažerem

Michal vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a Nottingham Trent University. Působí přes 15 let v oblasti obchodu a financí. Pracoval jako konzultant v oboru korporátních financí, poté 11 let jako finanční ředitel a jednatel pro české a slovenské společnosti Electro World, 3 roky jako Sales Support Director pro střední Evropu u společnosti MALL.CZ.

Od prosince 2016 pracuje v Iceland Czech. Jeho úkolem je prohloubit finanční stabilitu společnosti a podpořit její obchodní plány i expanzi.

O Icelandu

Společnost Iceland je britská jednička na trhu mražených potravin. Ve Velké Británii provozuje téměř 900 prodejen. Zároveň exportuje do více než 30 zemí světa.

V České republice působí od roku 2011. Tržby Icelandu v ČR rostly již v minulých letech, v uplynulém roce dosáhl růst 27 %. Ročně provede Iceland více než 1,2 milionu transakcí, přičemž 45 % prodejů tvoří právě mražené zboží. V Británii je společnost hodnocena jako jeden z nejlepších zaměstnavatelů. V Česku Iceland zaměstnává aktuálně 84 lidí.

Svou sedmou prodejnu otevřel v únoru 2017 v Praze na Chodově, v Leopoldově ulici. Prodejna má celkem 550 m2 a 390 m2 prodejní plochy. K tomu přibylo 400 m2 kancelářských ploch v 1. patře, kde bude od dubna sídlit vedení společnosti pro ČR.

 

Zdroj a foto: Iceland

Koláž: redakce

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři