Odborná konference Deep in Data, 9.11.2016

Data a big data přinášejí nekonečné možnosti využití. Jen vědět, jak na ně. Data ve všech souvislostech jsou předmětem zájmu odborné konference Deep in Data, která bude mít premiéru 9. listopadu 2016 v Konferenčním centru City v Praze 4 na Pankráci.

deep_in_data_242x90

Pozvání na konferenci přijali přední datoví odborníci z řad akademiků i společností, jež jsou leadry v technologiích soustřeďujících se na analytiku a kombinaci dat interních s externími.

Data jsou bohatstvím každé firmy, ale je nutné vědět, jak je smysluplně vytěžovat a práci s nimi neustále rozvíjet. Právě data z interních zdrojů v kombinaci s daty externími otevírají stále nové možnosti využití v různých oborech.

Konference se zaměří např. na big data ve finančnictví s důrazem na ochranu soukromí.

Dalšími zajímavými přednáškami budou: Proč a jak (ne)využívat data o chování studujících či Astroinformatika – cesta k pochopení Vesmíru z astronomicky velkých dat. Na programu bude i případová studie využití big dat v praxi: Návštěvnost horských středisek v ČR.

Více než 80 % všech dat obsahuje polohovou informaci. Horké téma současnosti – geodata – budou tématem hned několika přednášek. Účastníci nahlédnou do prostředí úspěšného startupu Liftago a dozvědí se, jak lze využít open data a proč se nebát otevírat část svých dat.

Jistě podnětné informace přinese i prezentace se zajímavým názvem Kde otevřít hospodu, aby mi nechodili lidé? Příspěvek se bude věnovat propojování dat, která spolu zdánlivě nesouvisí, lokační analýze i praktickým ukázkám použití v různých segmentech lidské činnosti od bankovnictví, přes retail až po doručování zboží.

Deep in Data se koná 8. listopadu 2016 v Konferenčním centru City v Praze 4. Registrační formulář, program, představení přednášejících a profily partnerů naleznete zde.

 

————

Termín:         8.11.2016

Místo:            Konferenčním centru City v Praze 4, Na Strži 65/1702

Pořadatel:    Exponet, s.r.o.

————

 

Zdroj a foto: čtk