THIMM Packaging Systems dokončuje převzetí německé skupiny ISL

Po schválení Spolkovým kartelovým úřadem divize THIMM Packaging Systems patřící do skupiny THIMM úspěšně dokončila převzetí německé skupiny ISL. Tak se do skupiny THIMM přesouvají kompetence z oblasti vícecestných obalů z multimateriálů. Na základě dohody nebude kupní cena zveřejněna.

Závod Viernheim je novou pobočkou skupiny THIMM

Tímto převzetím rozšiřuje skupina THIMM své portfolio řešení v oblasti vícecestných obalů vyrobených z kombinací různých druhů materiálů (multimateriálů). „Integrace ISL do skupiny THIMM byla významným krokem v rámci naší strategie růstu. Získáváme dvě velmi výkonné pobočky a od nynějška můžeme pokrýt poptávku po obalových řešeních pro opakované použití,“ říká Mathias Schliep, předseda představenstva skupiny společností THIMM. „Německé závody Viernheim a Serba po stránce odborné i geografické téměř dokonale doplňují naše stávající pobočky.“

Mathias Schliep

Předpoklady pro integraci ISL do rodinného podniku THIMM byly vynikající: Společnosti THIMM Packaging Systems a ISL spolupracovaly na různých úrovních ve vztahu zákazník-dodavatel již od roku 2008 a i ISL je rodinným podnikem s bohatou tradicí. Do skupiny THIMM se tak přesouvají kompetence ve vývoji a výrobě technických výlisků i obalová řešení z expandovaného polypropylenu (EPP). „Převzetím ISL vznikají v našich cílových odvětvích synergie, z nichž budou stejnou mírou profitovat naši dosavadní i noví zákazníci,“ informuje dále Schliep. „Integrací obou poboček rozšíříme naši paletu výrobků o obaly pro opakované použití. Naše oblasti použití rostou, také rozšiřujeme své výrobní kapacity a díky širšímu zastoupení na trhu jsme našim zákazníkům ještě blíže.“ THIMM dále plánuje pokračovat v partnerské spolupráci se dvěma pobočkami ISL (Interobal) v Česku a na Slovensku.

Zdroj a foto: THIMM

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partner