Pilsner Fest 2016 bude už tuto sobotu 1. října

Tuto sobotu proběhne v Plzni již 174. ročník Pilsner Festu, oslavy, která se váže k vzniku zlatého ležáku. Přesně před tolika lety uvařil Josef Groll v plzeňském pivovaru první spodně kvašený ležák, který dnes pije celý svět. A na stejném místě, kde to všechno kdysi začalo, budou probíhat i letošní oslavy. 

banner

Návštěvníci se mohou těšit na plzeňský ležák v nefiltrované podobě, originální gastronomii a doprovodný program inspirovaný historií a výrobou věhlasného českého piva.

V rámci Pilsner Festu jsou připraveny také speciální Pilsner Festové prohlídky. Návštěvníci se podívají tam, kam se v rámci turistické trasy běžně nechodí.

Prohlídky budou začínat v bednářské dílně Plzeňského Prazdroje, kde uvidí  bednáře pivovaru při práci. Navštíví pivovarské sklepy, kde ochutnají nefiltrovaný Pilsner Urquell čepovaný přímo z dubového sudu a na závěr uvidí také tzv. podsvětí – technické zázemí varen 1-6, které dosud veřejnosti nebylo zpřístupněno.

Prohlídky probíhají do 10 do 19 hodin každých 15 minut.  Pilsner Festovou prohlídku doporučujeme zakoupit předem předem  ZDE.

Celodenní program podpoří svým vystoupením také 13 hudebních interpretů a kapel. Pilsner Fest zahájí kapela Čechomor, kterou vystřídají třeba fanoušci plzeňského ležáku z kapely Chinaski, věrní Tata Bojs, anděly oceňovaná Bára Poláková nebo slovenský zpěvák Meky Žbirka.

Více informací o Pilsner Festu naleznete zde.

 

Mapa areálu:

Pilsner Fest 2016 - mapa

Program festivalu:

Program-Pilsner-Fest

Termín:         1.10.2016 od 11 hodin

Místo:            Nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj, U Prazdroje 7, Plzeň

Pořadatel:    Plzeňský Prazdroj

 

 

Zdroj: Plzeňský Prazdroj

Foto: Plzeňský Prazdroj, plzen.eu

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři