METRO Group již potřetí v řadě kraluje žebříčku Dow Jones Sustainability Index

1246 zobrazení

METRO Group již potřetí v řadě kraluje žebříčku Dow Jones Sustainability Index.

Společnost METRO Group, která v České republice provozuje velkoobchody MAKRO Cash & Carry, již potřetí v řadě obhájila své vedení v oblasti
Food & Staples Retailing v prestižním evropském žebříčku udržitelnosti firem Dow Jones Sustainability Index. Společnost udělala dojem především
v kategoriích ochrany klimatu a přístupu k obalovým materiálům. Stejně tak si METRO Group vedlo velmi dobře v nově představených kategoriích kyberbezpečnosti a ochrany dat.

Navzdory zvýšenému počtu soutěžících a nově představeným hodnotícím kritériím METRO Group uspěla v celkovém hodnocení, ze kterého si odnesla dokonceo 6 bodů vyšší skóre než v loňském roce. Žebříček je rozdělen na tři základní oblasti – ekonomiku, životní prostředí a společnost. V oblasti ekonomiky METRO Group získala body za dobré řízení vztahů se zákazníky, dobře nastavenou strategii pro zdraví a výživu a za ochranu dat a kyberbezpečnost.

Plný počet bodů pak firma dostala za svou strategii ochrany klimatu a za odpovědný přístup k obalovým materiálům a omezení plýtvání vodou v rámci dodavatelského řetězce. V poslední sledované oblasti se společnosti METRO Group daří zaujmout a následně udržet talentované zaměstnance.

Zdroj a foto: METRO/MAKRO Cash & Carry