Kreativní QR kódy jsou i letošním roce populární

Již v roce 2012 napsal Matthew Kearney článek o unikátních kampaních s využitím QR kódu. Od té doby, QR kódy (neboli Quick Response) se na poli Guerilla marketingu daly trochu do ústraní a především neprovokují svojí dřívější nadměrnou velikostí, neboť jsou spíše na výkladních skříních virtuálních prodejen, na plakátech, na balení potravin nebo v reklamách v časopisech.

Při nárůstu používání mobilních zařízení k prohlížení internetu nyní roste i nárůst webových stránek s QR kódy. I když se může zdát, že popularita QR kódů pohasíná, nachází se u QR kódů nové kreativní možnosti – například ve stále populárnějším street artu. 

 

QR kódy na ulicích

Jeden ze světově nejproslulejších pouličních umělců – Banksy – přidal před nedávnem QR kód do svého politického uměleckého díla v reakci na krizi uprchlíků. Na francouzském velvyslanectví v Londýně umístil Banksy obrázek mladé dívky z filmu a muzikálu Les Misérables se slzami v očích a obklopené slzným plynem. Pod ním umístil QR kód, který odkazuje na webovou stránku s videem policejního útoku na uprchlických táborech v Calais. Tento politický street art způsobil značný rozruch.

banksy french embassysmall

Banksy však není jediný ani první pouliční umělec, který experimentoval ve své umělecké práci s QR kódy. Například německý graffiti umělec Sweza vytvořil plakáty radiomagnetofonů (Boomboxes), které v sobě mají QR kódy, které když jsou skenovány do mobilu, spustí příslušnou hudbu. Tyto plakáty pak umístil po několika městech.

Sweza

To jsou jen jedny z mnoha způsobů, jak kreativní QR kódy využít na veřejných prostorech.

 

Pro QR kódy stále existuje nový prostor pro experimentování, a tedy i pro použití nejen ve vašem Guerilla marketingu. Pokud chcete být odvážní a ne se jen držet QR kódů na obalech vašich výrobků, začněte přemýšlet nad různými způsoby, jak tento interaktivní prvek QR kódů navrhnout, aby byt výraznou inovativní součástí vašeho marketingu.

Vtipně a originálně zvolený QR kód se pak jistě bude velmi dobře šířit na sociálních sítích a uvidíte sami, jak začne návštěvnost vašich webových stránek prudce stoupat.

 

 

Nejzajímavější QR kódy:

 

1) QR kód sázkové společnosti Betfair

https://youtu.be/qUvdK_8_-NI

 

2) QR kód pro francouzskou leteckou přehlídku

 

3) QR kód z lega

 

4) Umělecký QR kód

QR Code Art

 

5) QR kód ve hře Farmville

 Farmville QR Code

 

6) Písečný QR kód

 QR Code Made of Sand

 

7) QR kód na Google Earth

Google Earth QR Code

 

Zdroj: creativeguerrillamarketing.com

Foto: creativeguerrillamarketing.com, streetartnews.net, thefindmag.com

 

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010