Koronavirus nutí značku piva Corona zastavit v Mexiku výrobu

Výroba piva Corona je v Mexiku dočasně pozastavena z důvodu pandemie koronaviru. Společnost Grupo Modelo, která vyrábí pivo, zveřejnila oznámení na Twitteru a uvedla, že zastavuje výrobu a marketing svého piva, protože mexická vláda uzavřela nedůležité podniky. Společnost Anheuser-Busch Inbev také vyrábí piva Modelo a Pacifico.

Minulý týden mexická vláda oznámila pozastavení nedůležitých činností ve veřejném a soukromém sektoru do 30. dubna ve snaze omezit šíření viru. Podle Johna Hopkinse má země více než 2 439 případů a 125 úmrtí (údaje k 6.4.2020, 9:00 SEČ, pozn. redakce).

Grupo Modelo je připraveno nařídit plán na „zajištění dodávky piva“, pokud se mexická vláda podle prohlášení rozhodne zařadit pivovary jako zásadní.

Společnost Constellation Brands (STZ) se zabývá distribucí a dovozem piv Grupo Modelo ve Spojených státech. Generální ředitel Bill Newlands uvedl, že značka má „dostatečnou zásoby na uspokojení poptávky spotřebitelů“ a neočekává tedy nedostatky v blízkém období.

Shoda náhodného jména Corony s virem prodej nijak významně neovlivnil. Společnost Constellation Brands uvedla, že prodej jejích značek piva vzrostl za první tři měsíce letošního roku o 8,9 %, přičemž nejprodávanějšími značkami byly Modelo a Corona. Společnost uvedla, že prodej vzrostl v prvních třech březnových týdnech, přičemž meziročně prodej piva vzrostl o 24 %.

Prodeje piva a dalšího alkoholu tento měsíc v USA roste, protože Američané jsou nuceni hromadit si zásoby s ohledem na pandemii koronaviru.

Zdroj a foto: CNN

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010