Kongres SAMOŠKA v Trnavě se ponese v duchu ekologie a nahlédne pod obal zdravého životního stylu

V říjnu se v hotelu Holiday Inn v Trnavě uskuteční již 15. kongres SAMOŠKA, který slouží k podpoře domácího maloobchodního trhu. Cílem akce je informovat a inspirovat obchodníky a pomoci jim lépe čelit ostré konkurenci. Účastníci se mohou těšit na zajímavý program a večerní párty v neformálním duchu, která je skvělou příležitostí k navázání nových obchodních vztahů a příjemným prostředím na otevřenou diskusi mezi obchodníky a jejich dodavateli. Tentokrát se kongres zaměří na současný trend ekologie a udržitelných obalů. O zdravém životním stylu probere lékař a odborník na zdravou životosprávu Igor Bukovský.

Kongresu se pravidelně účastní 350 členů maloobchodních aliancí, družstev, majitelů či provozovatelů obchodů s potravinami i drogerií, ale i velkoobchodníků, dodavatelů a zástupců státních a profesních organizací. Poskytuje platformu pro odbornou diskusi, stejně jako neformální prostor pro vytváření nových obchodních vztahů, načerpání inspirace a propagaci novinek na retailovém trhu.

Odborný program se zaměří na současné trendy udržitelných obalů a ekologie. Přednášky, stejně jako i panelová diskuse, přinesou odpovědi na otázky, co jsou udržitelné obaly a proč je potřebujeme, jaká je perspektiva zálohování PET lahví, zda jsou plastové tašky skutečně největší ekologickou hrozbou či jaký dopad budou mít legislativní změny v této oblasti pro maloobchodní prodej . Svůj názor vyjádří odborníci v rámci panelové diskuse, kterou bude moderovat Tatiana Kapitánová, šéfredaktorka magazínu Zboží & Prodej. Do diskuse se zapojí: Pavel Alexy, vedoucí oddělení plastů, kaučuku a vláken ústavu přírodních a syntetických polymerů a vedoucí výzkumného týmu bioplastů FCHPT STU, Ivo Benda, jednatel Greiner Paskaging Slušovice, Martin Katriak, prezident Svazu obchodu ČR (ZO SR), Július Mazán , innovation manager Smurtif Kappa, Michal Sebin, ředitel Natur-Pack, člen představenstva a předseda environmentální sekce ZO SR, a Peter Varmuža, generální ředitel a spoluzakladatel Yeme Plnochutné potraviny.

Odpolední program zahájí svou přednáškou lékař a odborník na zdravou životosprávu Igor Bukovský, který odhalí současné trendy ve stravování a upozorní na superpotraviny, které jsou hodné pozornosti, a naopak upozorní na ty, které jsou jen módními výstřelky. Jak se zdravý životní styl Slováků projevuje v nákupních košících, prozradí Jana Magicová, group account manager ze společnosti Nielsen. Objasní, jak se v běžných prodejnách daří biopotravinám, a odhalí potenciál globálních trendů, které nám přinese budoucnost.

Nebudou chybět ani oblíbené videoreportáže ze zajímavých prodejen, které zprostředkují autentické a inspirativní příběhy maloobchodníků. V duchu témata kongresu nahlédneme do bezobalové prodejny i prodejny poskytující nabídku farmářských potravin.

V předvečer kongresu účastníků navíc čeká tradiční neformální párty, kterou zpestří hudební vystoupení skupiny Peace Please.

Na 15. kongres Samoška v Trnavě vás zve Igor Bukovský prostřednictvím svojí:

Zdroj: ATOZ retail, foto: ATOZ retail, tovarapredaj.sk

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010