Burger King vrátil ve Francii McDonaldu úder s grácií

Ve Francii si před pár dny utahoval řetězec rychlého občerstvení McDonald´s ze svého konkurenta Burger King, neboť využil jeho menší hustoty provozoven ve Francii. Burger King mu to však za pár dní vrátil, navíc s vtipem a grácií. 

Společnost McDonald´s vyvěsila u silnice velké deseti metrové návěstidlo, které ukazovalo cestu k oběma nejbližším provozovnám. Ke konkurenci uvádělo návěstidlo každou odbočku s tím, že nejbližší provozovna je vzdálená 258 kilometrů. Naopak v úrovni očí motoristé viděli ceduli informující, že nejbližší provozovna McDonald´s je vzdálená jen 5 km.

 

mcdonalds-directions-billboard-na výšku celý

Celý reklamní spot McDonald´s můžete vidět níže:

https://www.youtube.com/watch?v=p2CVw6yR9Gw

Za pár dní na tuto konkurenční reklamu vtipně zareagoval Burger King. Nevytvářel štvavou reklamu, naopak nechal ve svém reklamním spotu toto konkurenční návěstidlo. Řidič s partnerkou sice zastaví u 5 km vzdálené provozovny McDonald´s, ale jen proto, aby si koupili velkou kávu na dlouhou cestu, která je do provozovny Burger Kingu čeká. Navíc se v reklamě objeví nápis, že děkují McDonald´s, že mají ta hustou síť poboček, aby si mohli dokupovat kávu na svou dlouhou cestu. Následně pak dvojice sedí v provozovně Burger King, jedí velký Whopper, pijí kolu a konstatují, že ta cesta utekla rychle a ani to žádná dálka nebyla.

Reagující reklamní spot Burger King:

https://www.youtube.com/watch?v=WJqoxZ1gsZw

Rozčilovat se a bránit se, nejčastěji přes právníky, umí každý a každá firma. Ale taková, která se brání kreativně a vtipem, získá rozhodně daleko víc. Snad bude takových osvícených firem přibývat.

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Podporujeme