---
site_name: mistoprodeje.cz
site_description: INSTORE MARKETING na dlani. Novinky z oboru, POP média, reklama v místě prodeje a další novinky. Soutěž VISA Czech Top Shop.
site_url: https://www.mistoprodeje.cz
contact_email: beran@mistoprodeje.cz

title: Společnost Kaufland otevřela svou první komunitní zahradu v Kutné Hoře
url: https://www.mistoprodeje.cz/obsah/zajimavosti-z-retailu/spolecnost-kaufland-otevrela-svou-prvni-komunitni-zahradu-v-kutne-hore/
date: 2019-05-25
modified: 2019-05-25
author: Jana Follprechtova
type: post
categories: [Zajímavosti z retailu]
tags: [Kaufland, komunitní zahrada, Kutná Hora]
---

![Asset 4221927](https://www.mistoprodeje.cz/wp-content/uploads/2019/05/Asset_4221927.jpg "Asset 4221927")

[Zajímavosti z retailu](https://www.mistoprodeje.cz/category/obsah/zajimavosti-z-retailu/)

# Společnost Kaufland otevřela svou první komunitní zahradu v Kutné Hoře

[Jana Follprechtova](https://www.mistoprodeje.cz/author/jf/)[25. 5. 2019](https://www.mistoprodeje.cz/obsah/zajimavosti-z-retailu/spolecnost-kaufland-otevrela-svou-prvni-komunitni-zahradu-v-kutne-hore/)

**Pěstování ovoce, zeleniny, bylinek i kompostování ve městech na tzv. komunitních zahradách je čím dál populárnější. Společnost Kaufland se rozhodla zřídit svou první zahradu tohoto typu, a to v Kutné Hoře vedle své prodejny v Ortenově ulici. Slavnostní otevření proběhlo v úterý 21. května od 13 do 19 hodin. Tato nová aktivita vznikala ve spolupráci se společensky prospěšným podnikem Kokoza.**

*„Jsme velmi rádi, že můžeme obyvatelům Kutné Hory nabídnout místo, kde mohou trávit svůj volný čas s rodinou a přáteli. Těší nás, že se můžeme v Kutné Hoře prezentovat nejen naší prodejnou, ale i jako dobrý soused.,“ *říká Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland ČR.

![Asset 4222022 1024x682](https://www.mistoprodeje.cz/wp-content/uploads/2019/05/Asset_4222022-1024x682.jpg "Asset 4222022 1024x682")

**Slavnostní otevření – program pro celou rodinu**

Vyvýšené záhony našly už své první zahradníky. Ti, kteří dorazili, si mohli nejen zarezervovat svou budoucí „zahrádku“, ale užít si i doprovodný program. *„Návštěvníci se dozvěděli, jak zkompostovat každou slupku nebo jak dokonale osázet nejen vyvýšené záhony ale i svůj balkón. Potkali se tam i zahradníci, kteří budou pěstovat přímo na zahradě,“ *říká Radka Pokorná, ředitelka Kokoza, o.p.s.

Zdroj a foto: Kaufland

[Kaufland](https://www.mistoprodeje.cz/tag/kaufland/)[komunitní zahrada](https://www.mistoprodeje.cz/tag/komunitni-zahrada/)[Kutná Hora](https://www.mistoprodeje.cz/tag/kutna-hora/)