---
site_name: mistoprodeje.cz
site_description: INSTORE MARKETING na dlani. Novinky z oboru, POP média, reklama v místě prodeje a další novinky. Soutěž VISA Czech Top Shop.
site_url: https://www.mistoprodeje.cz
contact_email: beran@mistoprodeje.cz

title: Různé možnosti připojení nejvíce využívají obyvatelé Hongkongu, Severní Ameriky a Emirátů
url: https://www.mistoprodeje.cz/obsah/zajimavosti-z-retailu/ruzne-moznosti-pripojeni-nejvice-vyuzivaji-obyvatele-hongkongu-severni-ameriky-a-emiratu/
date: 2016-05-18
modified: 2019-11-08
author: Jana Follprechtova
type: post
categories: [Zajímavosti z retailu]
tags: [Chile, GfK, Hongkong, index GfK Connected Consumer, Jordánsko, připojení, Severní Amerika, Spojené Arabské Emiráty]
---

![Infografika Connected Consumer Index cz](https://www.mistoprodeje.cz/wp-content/uploads/2016/05/Infografika-Connected-Consumer-Index_cz.jpg "Infografika Connected Consumer Index cz")

[Zajímavosti z retailu](https://www.mistoprodeje.cz/category/obsah/zajimavosti-z-retailu/)

# Různé možnosti připojení nejvíce využívají obyvatelé Hongkongu, Severní Ameriky a Emirátů

[Jana Follprechtova](https://www.mistoprodeje.cz/author/jf/)[18. 5. 2016](https://www.mistoprodeje.cz/obsah/zajimavosti-z-retailu/ruzne-moznosti-pripojeni-nejvice-vyuzivaji-obyvatele-hongkongu-severni-ameriky-a-emiratu/)

**V Hongkongu a Severní Americe je nejvyšší podíl připojených spotřebitelů, ale velmi rychle je dohánějí Spojené arabské emiráty. **

Nový**index Gf K Connected Consumer** hodnotí rozšíření různých způsobů připojení v 78 zemích a osmi regionech světa. Umožňuje tak snadné porovnání míry využívání připojení v jednotlivých populacích.

Index ukazuje, ve kterých zemích jenejvyšší penetrace připojeníjak celkově, tak i podrobnějipodle **11 různých typů zařízení**(chytré telefony, tablety, přenosné počítače, stolní počítače, wearables, smart TV, televizní set-top-box, herní konzole, čtečky elektronických knih, connected cars (chytrá auta) a chytré domácnosti). Sleduje rovněž trendy za posledních pět let.

Firmy díky němu mohou porovnat míru využívání připojení v **jednotlivých zemích i regionech** a odhalit tak tržní příležitosti v řadě různých odvětví od prodeje digitálních zařízení a přijímání obsahu až po rozšíření tradičních technologií do dalších oblastí, jako je zdraví nebo média.

**Populace s nejvyšší konektivitou**

Pokud se podíváme na hodnocení indexu**Gf K Connected Consumer**za poslední dva roky, na prvních dvou místech se stabilně drží**Hongkong**a**Severní Amerika**(USA, Kanada a Mexiko) jakožto populace s nejvyšší mírou konektivity na světě.

Rychle se jim však přibližují**Spojené arabské emiráty**, u kterých se v letošním roce po loňském osmém místě předpovídá vzestup na třetí pozici. Prognózy rovněž napovídají, že Švýcarsko se z desáté příčky za rok 2015 vyšplhá na osmou, čímž předstihne Dánsko a Švédsko.

[![CCI - graf 2016](https://www.mistoprodeje.cz/wp-content/uploads/2016/05/CCI-graf-2016.png "CCI - graf 2016")](https://www.mistoprodeje.cz/wp-content/uploads/2016/05 / CCI-graf-2016.png)

**V Chile a Jordánsku konektivita prudce stoupá**

Mezi další země, v nichž došlo podle indexu k výraznému nárůstu využívání připojení, patří **Chile** a **Jordánsko**.

Chile si letos oproti 27. příčce z roku 2015 polepšilo na 20. pozici a dostalo se těsně za Itálii, Irsko a Austrálii. Jordánsko pak poskočilo z 31. místa na letošní 23. místo a předběhlo tak například Kypr, Omán, Nový Zéland a Belgii.

**Hlavní faktory růstu**

Kevin Walsh, vedoucí oddělení pro analýzu trendů a vytváření prognóz ze společnosti Gf K, vysvětluje:

„*Ve všech zemích pozorujeme obecný vzestup konektivity. Na trzích s vysokou mírou růstu, zejména na Středním východě, v Africe a na rozvíjejících se trzích v Asii a Tichomoří, je dominantním trendem rozšiřování smartphonů. Jedná se o primární – a často také první – zařízení, ze kterého se uživatelé připojují k datovým službám. Tento trend bude pravděpodobně převládat i v následujících dvou až třech letech. Díky klesajícím cenám se bude více než miliarda spotřebitelů poprvé moci připojit z osobního zařízení*. *Na rozvinutých trzích, především v západní Evropě a Severní Americe, přispívají k růstu nové vymoženosti, které nabízí spotřebitelům další výhody, konkrétně tzv. wearables a connected cars. Velkou příležitost představuje i koncept chytré domácnosti, zde se však očekává o něco pozvolnější přijetí ze strany spotřebitelů*.“

Důležité jsou ale i faktory specifické pro jednotlivé země. Přestože chilská ekonomika se řadí mezi ty slabší, v zemi jsou poměrně příznivé podmínky pro investování a v porovnání se zbytkem Latinské Ameriky se také může pochlubit vysokou penetrací širokopásmového připojení. Díky tomu se loni zvýšil prodej Smart TV o 20 procent, přičemž v letošním roce očekává společnost Gf K další růst na úrovni 12 procent.

Kevin Walsh pokračuje v hodnocení:

„*Trhy s technologickými produkty a službami jsou stále vyzrálejší, a faktory specifické pro jednotlivé země tak mají relativně větší podíl na růstu než celosvětové nebo regionální trendy. Počet připojených spotřebitelů přitom neustále roste a mnozí z nich využívají čím dál tím širší možnosti připojení*.“

Zdroj: Gf K

[Chile](https://www.mistoprodeje.cz/tag/chile/)[GfK](https://www.mistoprodeje.cz/tag/gfk/)[Hongkong](https://www.mistoprodeje.cz/tag/hongkong/)[index GfK Connected Consumer](https://www.mistoprodeje.cz/tag/index-gfk-connected-consumer/)[Jordánsko](https://www.mistoprodeje.cz/tag/jordansko/)[připojení](https://www.mistoprodeje.cz/tag/pripojeni/)[Severní Amerika](https://www.mistoprodeje.cz/tag/severni-amerika/)[Spojené Arabské Emiráty](https://www.mistoprodeje.cz/tag/spojene-arabske-emiraty/)