---
site_name: mistoprodeje.cz
site_description: INSTORE MARKETING na dlani. Novinky z oboru, POP média, reklama v místě prodeje a další novinky. Soutěž VISA Czech Top Shop.
site_url: https://www.mistoprodeje.cz
contact_email: beran@mistoprodeje.cz

title: MAKRO darovalo potravinovým bankám meziročně o 20 % více potravin, nejvíce daruje těch čerstvých
url: https://www.mistoprodeje.cz/obsah/zajimavosti-z-retailu/makro-darovalo-potravinovym-bankam-mezirocne-o-20-vice-potravin-nejvice-daruje-tech-cerstvych/
date: 2019-11-25
modified: 2019-11-25
author: Jana Follprechtova
type: post
categories: [Zajímavosti z retailu]
tags: [MAKRO, METRO/MAKRO Cash &amp; Carry, potravinové banky, Sbírka potravin]
---

![makro sbirka potravin1](https://www.mistoprodeje.cz/wp-content/uploads/2019/11/makro_sbirka_potravin1.jpg "makro sbirka potravin1")

[Zajímavosti z retailu](https://www.mistoprodeje.cz/category/obsah/zajimavosti-z-retailu/)

# MAKRO darovalo potravinovým bankám meziročně o 20 % více potravin, nejvíce daruje těch čerstvých

[Jana Follprechtova](https://www.mistoprodeje.cz/author/jf/)[25. 11. 2019](https://www.mistoprodeje.cz/obsah/zajimavosti-z-retailu/makro-darovalo-potravinovym-bankam-mezirocne-o-20-vice-potravin-nejvice-daruje-tech-cerstvych/)

**Síť
velkoobchodů MAKRO Cash & Carry ČR v letošním roce znovu navýšila
objem produktů, které pravidelně daruje potravinovým bankám prostřednictvím
svých třinácti prodejen. Celková hodnota daru v tomto fiskálním roce
dosáhla více než 37,5 milionu korun. MAKRO se zapojilo i do podzimního kola celorepublikové
Sbírky potravin, ve které se svými zákazníky vybralo téměř

13 tun potravin a drogerie.**

Dlouhodobá spolupráce s potravinovými bankami a jejich
plynulé zásobování umožnily společnosti MAKRO opět zvýšit množství darovaného zboží
pro osoby v nouzi. Za tento fiskální rok činil objem trvanlivých a čerstvých
potravin téměř

711 tun, což v porovnání s předchozím rokem představuje nárůst
o více než 116 tun.

Zajímavostí je také to, že s celkovým množstvím 92,5 tun
potravin v hodnotě téměř

3,5 milionu korun se letošní září stalo nejštědřejším měsícem za poslední dva
roky.

„*Zvyšování objemu
darovaného zboží považujeme za velký úspěch. I nadále se soustředíme na vysoký
podíl čerstvých potravin, které spolu s těmi trvanlivými dodáváme do
potravinových bank na denní bázi,“* říká manažerka komunikace MAKRO Romana
Nýdrle.

Letos se již podruhé MAKRO zapojilo i do celorepublikové Sbírky potravin. Po jarním kole, ve kterém se vybralo téměř 9 tun potravin a drogerie, proběhl 23. listopadu ještě podzimní běh. Do toho se opět zapojili jak zákazníci prodejen MAKRO, tak jejich zaměstnanci či kuchařka KAMU, která věnovala na nákup potravin výtěžek ze svého kuchařského kurzu v MAKRO akademii. Celkem se během jednoho dne ve všech českých prodejnách vybralo 11 564 kg potravin a 1 285 kg drogerie.

Zdroj a foto: METRO/MAKRO Cash & Carry

[MAKRO](https://www.mistoprodeje.cz/tag/makro/)[METRO/MAKRO Cash & Carry](https://www.mistoprodeje.cz/tag/metromakro-cash-carry/)[potravinové banky](https://www.mistoprodeje.cz/tag/potravinove-banky/)[Sbírka potravin](https://www.mistoprodeje.cz/tag/sbirka-potravin/)