---
site_name: mistoprodeje.cz
site_description: INSTORE MARKETING na dlani. Novinky z oboru, POP média, reklama v místě prodeje a další novinky. Soutěž VISA Czech Top Shop.
site_url: https://www.mistoprodeje.cz
contact_email: beran@mistoprodeje.cz

title: FreshPoint uvádí na trh první lednici pro veřejnost
url: https://www.mistoprodeje.cz/obsah/zajimavosti-z-retailu/freshpoint-uvadi-na-trh-prvni-lednici-pro-verejnost/
date: 2021-11-11
modified: 2021-11-11
author: Jana Follprechtova
type: post
categories: [Zajímavosti z retailu]
tags: [FreshPoint, lednici pro veřejnost, OC Máj, Praha, Zdravá lednice]
---

![Lednice FreshPoint 01](https://www.mistoprodeje.cz/wp-content/uploads/2021/11/Lednice_FreshPoint_01.jpg "Lednice FreshPoint 01")

[Zajímavosti z retailu](https://www.mistoprodeje.cz/category/obsah/zajimavosti-z-retailu/)

# Fresh Point uvádí na trh první lednici pro veřejnost

[Jana Follprechtova](https://www.mistoprodeje.cz/author/jf/)[11. 11. 2021](https://www.mistoprodeje.cz/obsah/zajimavosti-z-retailu/freshpoint-uvadi-na-trh-prvni-lednici-pro-verejnost/)

**Fresh Point, dodavatel lednic do firem s denně čerstvým a kvalitním jídlem, uvádí na trh první lednici pro veřejnost. V lednici umístěné v OC Máj v Praze zájemci naleznou potraviny s končícím datem spotřeby, prodávané s 50% slevou. Cílem je zamezit plýtvání jídlem, které se nestihne spotřebovat z více než stovky lednic, které Fresh Point dnes provozuje u firemní klientely. Tento zajímavý benefit pro své zaměstnance přitom využívá stále více firem v Praze a Středních Čechách. Kvalitní potraviny do lednic dodávají společnosti Zátiší, Sklizeno, Yam Yam, Sushi Time, Eat Perfect a další.**

*„Měsíčně zavážíme pro naše klienty na 80 tisíc položek do našich lednic ve firmách. Díky první ledničce pro veřejnost, ve které si mohou zájemci zakoupit s velkou slevou kvalitní potraviny s blížícím se datem expirace, se nám daří zachránit přibližně 2000 porcí jídla měsíčně, které by jinak skončilo v koši,“*říká Jan Langer, jednatel společnosti Zdravá lednice s.r.o., která Fresh Point provozuje.

![Lednice FreshPoint 02 1024x684](https://www.mistoprodeje.cz/wp-content/uploads/2021/11/Lednice_FreshPoint_02-1024x684.jpg "Lednice FreshPoint 02 1024x684")

Plýtvání potravinami je celospolečenské téma, které zasahuje nejen koncového spotřebitele, ale i prodejce a dodavatele. Jen v Evropě připadne ročně na osobu kolem 100 kg vyhozeného jídla, přičemž více než polovinu veškerého nespotřebovaného jídla vyhodí domácnosti.

*„Naše lednice jsme od počátku navrhovali jako high-tech řešení, které na základě chytrých technologií řídí samo celkovou logistiku zásobování. Lednice je nonstop online, reguluje si svou teplotu či vlhkost a umožňuje rychlé bezkontaktní platby mobilem či chytrými hodinkami. Díky tomu se nám daří minimalizovat zbytečné plýtvání potravinami, i tak ale malému procentu potravin projde datum spotřeby. Těšíme se, že kvalitní a zdravé potraviny, které naši dodavatelé do Fresh Pointů dodávají, tak díky tomuto projektu pomohou zachránit ještě více jídla,“* dodává Langer.

Zdroj a foto: Zdravá lednice

[FreshPoint](https://www.mistoprodeje.cz/tag/freshpoint/)[lednici pro veřejnost](https://www.mistoprodeje.cz/tag/lednici-pro-verejnost/)[OC Máj](https://www.mistoprodeje.cz/tag/oc-maj/)[Praha](https://www.mistoprodeje.cz/tag/praha/)[Zdravá lednice](https://www.mistoprodeje.cz/tag/zdrava-lednice/)