---
site_name: mistoprodeje.cz
site_description: INSTORE MARKETING na dlani. Novinky z oboru, POP média, reklama v místě prodeje a další novinky. Soutěž VISA Czech Top Shop.
site_url: https://www.mistoprodeje.cz
contact_email: beran@mistoprodeje.cz

title: Češi, alkohol a Suchej únor
url: https://www.mistoprodeje.cz/obsah/zajimavosti-z-retailu/cesi-alkohol-a-suchej-unor/
date: 2020-03-11
modified: 2020-11-01
author: Jana Follprechtova
type: post
categories: [Výzkumy a trendy, Zajímavosti z retailu]
tags: [alkohol, Nielsen Admosphere, Suchej únor]
---

![oktoberfest 968232 1920](https://www.mistoprodeje.cz/wp-content/uploads/2020/03/oktoberfest-968232_1920.jpg "oktoberfest 968232 1920")

[Výzkumy a trendy](https://www.mistoprodeje.cz/category/vyzkumy-a-trendy/)[Zajímavosti z retailu](https://www.mistoprodeje.cz/category/obsah/zajimavosti-z-retailu/)

# Češi, alkohol a Suchej únor

[Jana Follprechtova](https://www.mistoprodeje.cz/author/jf/)[11. 3. 2020](https://www.mistoprodeje.cz/obsah/zajimavosti-z-retailu/cesi-alkohol-a-suchej-unor/)

**Podle únorového šetření výzkumné agentury *Nielsen Admosphere* a *Ligy otevřených mužů* pijí dvě třetiny lidí v Česku alkohol alespoň jednou za dva týdny. Nejen pro ně může být každý rok výzvou kampaň Suchej únor, která propaguje měsíc bez alkoholu. V Česku se jí letos zúčastnilo 9 % lidí z internetové populace starší 18 let.**

Alespoň jednou za dva týdny pije alkohol většina Čechů, několikrát (2 a vícekrát) za týden pak dokonce více než třetina. V této frekvenci se napije o poznání více mužů (52 %) než žen (20 %) a také více starších respondentů. Například v nejstarší věkové skupině nad 55 let je takových respondentů více než polovina, zatímco mezi nejmladšími jich není ani čtvrtina. 35–44letí se několikrát týdně napijí v 29 % případů a 45–54letí pak v 40 % případů.

![200310 Cesi alkohol a Suchej unor infografika](https://www.mistoprodeje.cz/wp-content/uploads/2020/03/200310_Cesi-alkohol-a-Suchej-unor-infografika.png "200310 Cesi alkohol a Suchej unor infografika")

Kampaň Suchej únor už zachytilo 58 % respondentů. Nejčastěji s ní přišli do styku na sociálních sítích, ale i prostřednictvím tradičních médií, jako je televize a rádio, a také prostřednictvím svých známých a kamarádů. Letos se tohoto „měsíce bez alkoholu“ aktivně zúčastnilo 9 % dotázaných.

Zdroj: Nielsen Admosphere, foto: pixabay.com

[alkohol](https://www.mistoprodeje.cz/tag/alkohol/)[Nielsen Admosphere](https://www.mistoprodeje.cz/tag/nielsen-admosphere/)[Suchej únor](https://www.mistoprodeje.cz/tag/suchej-unor/)