---
site_name: mistoprodeje.cz
site_description: INSTORE MARKETING na dlani. Novinky z oboru, POP média, reklama v místě prodeje a další novinky. Soutěž VISA Czech Top Shop.
site_url: https://www.mistoprodeje.cz
contact_email: beran@mistoprodeje.cz

title: Bude Starbucks úspěšný i v italském ráji kaváren?
url: https://www.mistoprodeje.cz/obsah/pos-aktuality/starbucks-v-italii/
date: 2016-03-01
modified: 2016-03-04
author: Jana Follprechtova
type: post
categories: [POP aktuality]
tags: [espresso, Howard Schultz, Itálie, Milán, Starbacks]
---

![italsk%C3%A1 kav%C3%A1rna](https://www.mistoprodeje.cz/wp-content/uploads/2016/03/italsk%C3%A1-kav%C3%A1rna.jpg "italsk%C3%A1 kav%C3%A1rna")

[POP aktuality](https://www.mistoprodeje.cz/category/obsah/pos-aktuality/)

# Bude Starbucks úspěšný i v italském ráji kaváren?

[Jana Follprechtova](https://www.mistoprodeje.cz/author/jf/)[1. 3. 2016](https://www.mistoprodeje.cz/obsah/pos-aktuality/starbucks-v-italii/)

**V příštím roce 2017 otevře americký globální kavárenský řetězec Starbucks své první pobočky také v Itálii. Konkrétně v Miláně a dalších, zatím neuvedených městech. Jak dopadne v konkurenci tradičních malých útulných kavárniček?**

Když Howard Schultz, CEO amerického kavárenského řetězce Starbucks, cestoval v roce 1983 po Itálii, navštívil Milán a Veronu a poprvé se seznámil s tradicí italských kavárniček a kvalitní kávou. Později když se pak stal marketingových ředitelem vznikajícího Starbucksu, rozhodl se využít této své zkušenosti a italské inspirace, a vše své italské poznatky se snažil vložit do rodící se americké nápojové společnosti.

„*Italové stvořili divadlo, umění a také kouzlo zážitku z espressa*,“ vzpomíná Schultz. „*Byl jsem ohromen a instinkt mi naznačil, že právě toto je to pravé, co bychom měli dělat.“*

Je zajímavé, že až po 33 letech od Schultzovy návštěvy Itálie, se Starbucks rozhodl vstoupit také na italský trh, který se vždy jevil jako určitý mezník. Již v příštím roce 2017 tedy začne Starbucks otvírat v Itálii první provozovny. Nejprve v Miláně, následně v dalších městech. Vše se uskuteční ve spolupráci s italským developerem Percassi.

„*Historie Starbucksu přímo souvisí s tím, jak Italové vytvořili a realizují dokonalou přípravu espressa*,“ vysvětluje Schultz. „*Všechno, co jsme udělali, je založeno na základech těchto krásných zážitků. Teď se budeme snažit, s velkou pokorou a úctou, dělat to, co jsme se doposud naučili, také na italském trhu. Právě proto bude náš první italský obchod navržen s citem k detailu a velkým respektem k italskému lidu a jeho kávové kultuře.*“

[![kavárna americká](https://www.mistoprodeje.cz/wp-content/uploads/2016/03/kav%C3%A1rna-americk%C3%A1.jpg "kavárna americká")](https://www.mistoprodeje.cz/wp-content/uploads/2016/03 / kav%C3%A1rna-americk%C3%A1.jpg)

Přestože Starbucks má své prodejny v Evropě, není zde úspěšný tak, jako na jiných trzích. Starbucks vstoupil do Velké Británie v roce 1998 a trvalo celých 17 let, než dosáhl prvního zisku.

Do České republiky vstoupil americký řetězec v roce 2008, kdy svou první prodejnu otevřel 22. ledna na Malostranském náměstí v Praze. V současnosti má v republice 23 kaváren.

Zdroj: http://retail-news.net

[espresso](https://www.mistoprodeje.cz/tag/espresso/)[Howard Schultz](https://www.mistoprodeje.cz/tag/howard-schultz/)[Itálie](https://www.mistoprodeje.cz/tag/italie/)[Milán](https://www.mistoprodeje.cz/tag/milan/)[Starbacks](https://www.mistoprodeje.cz/tag/starbacks/)