Obchody rozjedou letní výprodeje

Letní výprodej ve středu zahájí značkové obchody v pražském outletovém centru Fashion Arena, které po celý rok prodávají zboží za ceny nejméně o 30 procent nižší než v běžné prodejní síti. „Více než dvouměsíční výprodeje slibují úsporu ve výši až 80 procent z původních cen,“ sdělila Iva Janovská z outletového centra Fashion Arena.

V polovině června odstartuje letní výprodej také síť obchodů s módou C&A, která ceny jarní a letní kolekce oblečení v první vlně sníží až o 50 procent. „Slevy budou stejně masivní jako loni. Připravenu máme jejich novou prezentaci,“ uvedla mluvčí prodejen C&A Monika Žilková.

Obchodní domy s nábytkem Ikea zahájení letního výprodeje naplánovaly na 21.června. „Slevy budou dosahovat až 50 procent a zboží bude napříč sortimentem,“ řekl mluvčí společnosti Ikea ČR Petr Chadraba.

Slevy v červnu rozjedou také velké obchodní řetězce, které ale kvůli konkurenci podrobnosti o slevách zatím tají.

Zlevněného zboží bude méně než loni

Počasí letos podle obchodníků prodeji jarního a letního sortimentu přálo, takže se nebude opakovat situace z předloňska, kdy chladné a deštivé jaro výrazně zvýšilo nabídku zboží ve výprodejích.

V uplynulých letech tuzemští obchodníci letní slevy zahajovali stále dříve, a kopírovali tak situaci v západní Evropě, kde mají tyto akce dlouholetou tradici. Časný začátek výprodejů prosazují v Evropě velké obchodní domy, které argumentují tím, že počátkem července se už velká města vylidní a není komu prodávat.

Hlavní partner

Partneři

Mediální partneři

Podpořte prosím

 
Bankovní účet
2 801 779 543/2010