---
site_name: mistoprodeje.cz
site_description: INSTORE MARKETING na dlani. Novinky z oboru, POP média, reklama v místě prodeje a další novinky. Soutěž VISA Czech Top Shop.
site_url: https://www.mistoprodeje.cz
contact_email: beran@mistoprodeje.cz

title: Dermacol sází na firemní měnu a vydává růžové bankovky
url: https://www.mistoprodeje.cz/obsah/pos-aktuality/dermacol-sazi-firemni-menu-vydava-ruzove-bankovky/
date: 2018-10-24
modified: 2019-02-22
author: Jana Follprechtova
type: post
categories: [POP aktuality]
tags: [Dermacol, Lady Dermacol, růžové bankovky]
---

![1 Val%C3%A9ria Gazdov%C3%A1 s firemn%C3%ADmi bankovkami Dermacol foto Ivan Kahun repro zdarma 002](https://www.mistoprodeje.cz/wp-content/uploads/2018/10/1_Val%C3%A9ria-Gazdov%C3%A1-s-firemn%C3%ADmi-bankovkami-Dermacol_foto-Ivan-Kahun_repro-zdarma-002.jpg "1 Val%C3%A9ria Gazdov%C3%A1 s firemn%C3%ADmi bankovkami Dermacol foto Ivan Kahun repro zdarma 002")

[POP aktuality](https://www.mistoprodeje.cz/category/obsah/pos-aktuality/)

# Dermacol sází na firemní měnu a vydává růžové bankovky

[Jana Follprechtova](https://www.mistoprodeje.cz/author/jf/)[24. 10. 2018](https://www.mistoprodeje.cz/obsah/pos-aktuality/dermacol-sazi-firemni-menu-vydava-ruzove-bankovky/)

**V pořadí už 8. emisi růžových bankovek v hodnotě 50 Kč s portrétem „královny české kosmetiky“ Olgy Knoblochové vydává česko-slovenská kosmetická společnost Dermacol. Ta je u nás coby „České království krásy“ od roku 2015 emituje vždy dvakrát ročně: nejprve na jaře a poté na podzim, při příležitosti říjnového výročí vzniku společné republiky Čechů a Slováků. Jen v Česku jde do oběhu rekordních 29.000 kusů, což pro zákazníky představuje slevy v hodnotě 1.450.000 korun. Podobná akce s bankovkami v hodnotě 2 Deur – dvou „dermacolových Eur“ – s vyobrazením Dómu sv. Martina probíhá současně i na Slovensku.**

Bankovky lze letos získat od 28. října do 17. listopadu za nákup nad 100 Kč ve značkových obchodech Dermacolu. Tam s nimi pak lze i kdykoli zaplatit, mají totiž časově neomezenou platnost. Unikátní platidlo je zabezpečené hned několika ochrannými prvky, takže připomíná skutečné papírové peníze.

[![4 Bankovka s Olgou Knoblochovou p%C5%99ed vyti%C5%A1t%C4%9Bn%C3%ADm foto Dermacol repro zdarma 003](https://www.mistoprodeje.cz/wp-content/uploads/2018/10/4_Bankovka-s-Olgou-Knoblochovou-p%C5%99ed-vyti%C5%A1t%C4%9Bn%C3%ADm_foto-Dermacol_repro-zdarma-003.jpg "4 Bankovka s Olgou Knoblochovou p%C5%99ed vyti%C5%A1t%C4%9Bn%C3%ADm foto Dermacol repro zdarma 003")](https://www.mistoprodeje.cz/wp-content/uploads/2018/10/4_Bankovka-s-Olgou-Knoblochovou-p%C5%99ed-vyti%C5%A1t%C4%9Bn%C3%ADm_foto-Dermacol_repro-zdarma-003.jpg)

Jak upozorňuje Valéria Gazdová, marketingová ředitelka společnosti Dermacol, vydávání vlastní firemní měny – navíc takto pečlivě zpracované – je ojedinělým marketingovým nástrojem, který u nás nemá obdoby. „*Od roku 2015 emitujeme naše bankovky už po osmé a jenom v České republice jsme celkem vydali téměř 80 tisíc kusů padesáti korunových bankovek, “* říká Valéria Gazdová. Podle ní se nápad s bankovkami zákazníkům i značce vyplácí. Za každou utracenou stokorunu dostane zákazník přímo v obchodě 50 „kosmetických korun“, takže za 200 Kč už 100 nebo za 1000 Kč celkem 500 „kosmetických korun“, které může využít pro další nákupy.

[![5 Zadn%C3%AD strana firemn%C3%AD bankovky Dermacolu foto Dermacol repro zdarma 002](https://www.mistoprodeje.cz/wp-content/uploads/2018/10/5_Zadn%C3%AD-strana-firemn%C3%AD-bankovky-Dermacolu_foto-Dermacol_repro-zdarma-002.jpg "5 Zadn%C3%AD strana firemn%C3%AD bankovky Dermacolu foto Dermacol repro zdarma 002")](https://www.mistoprodeje.cz/wp-content/uploads/2018/10/5_Zadn%C3%AD-strana-firemn%C3%AD-bankovky-Dermacolu_foto-Dermacol_repro-zdarma-002.jpg)

**Rekordní rok 2018**

Pro letošní podzim, spojený s oslavami 100. let výročí od založení republiky, má česko-slovenská společnost Dermacol pro zákazníky připraveno zatím nejvíc bankovek v celé své historii. *„Do oběhu v Česku i na Slovensku pouštíme dohromady rekordních 29.000 kusů, “**potvrzuje Valéria Gazdová a dodává:**„Za čtyři roky jsme takto vydali slevy už za zhruba 4 miliony korun. Unikátnost našich bankovek spočívá v tom, že vypadají jako opravdové peníze – jsou vytištěné na papíře s vodoznakem, mají ochranný proužek, průhledový znak a další zabezpečení jako skutečné měny.“* Navíc je zákazník může použít kdykoli a zaplatit jimi bez ohledu na další slevy nebo akce.

Cílem podle Valérie Gazdové je, aby lidé objevili kamenné obchody Dermacolu a vraceli se tam opakovaně. I proto bankovku nelze využít při nákupech v drogistických řetězcích, kde je značka Dermacol rovněž zastoupena, ani při nákupech na internetu.

**Firemní měna s přidanou hodnotou**

Z dosavadních zkušeností vyplývá, že lidé bankovky rádi využívají na nákup produktů „pro radost“ a sahají s ní i po dosud nevyzkoušeném zboží nebo produktech. „*Spotřebitele placení tímto způsobem baví. A bankovky, kterou pak nosí v peněžence, si i více váží, než kdyby od prodavačky dostali do ruky běžný slevový kupón,“* pokračuje Gazdová.

Lidé bývají obvykle příjemně překvapeni a – vzhledem k podobnosti s historickou padesátikorunou – navíc i pobaveni. Někteří ji utrácejí hned, vzhledem k neomezené platnosti si však často bankovky šetří na další nákupy. *„A najdou se i takoví, kteří nám ji už nikdy nevrátí. O bankovku totiž mají zájem i někteří sběratelé,“* vysvětluje Valéria Gazdová.

**Česko-slovenská Lady Dermacol**

Bankovka Dermacolu je výjimečná, i pokud jde o kuriózní nebo vtipné bankovky, které někteří lidé rádi zařazují do svých sbírek. Na rozdíl od bankovek určených pro různé hry (např. Monopoly), „fanouškovské“ bankovky (třeba s Harry Potterem) či různé „legrační peníze“, existující často jen ve virtuálně, pro pobavení uživatelů na sociálních sítích, jsou totiž bankovky s Olgou Knoblochovou jedním z mála platidel, za něž si lze koupit reálně existující zboží.

Vydat bankovku právě s „první dámou česko-slovenské kosmetiky“ Olgou Knoblochovou na titulní straně je logický, souzní totiž s historií i zaměřením firmy. „*Olga Knoblochová stála v roce 1966 u zrodu značky Dermacol a dala světu první plně krycí make-up. A ten je stále produktem, který nám přitahuje nové zákazníky a otevírá dveře i na další světové trhy,“* říká Valéria Gazdová.

**Česko-slovenská firma Dermacol** je zaměřená na vývoj dekorativní i pěstící kosmetiky. Jen v České republice a na Slovensku má celkem 8 značkových obchodů, z toho dva v Praze, dva v Ostravě a další v Bratislavě, Prievidzi, Žilině a Košicích.

Zdroj a foto: Dermacol

[Dermacol](https://www.mistoprodeje.cz/tag/dermacol/)[Lady Dermacol](https://www.mistoprodeje.cz/tag/lady-dermacol/)[růžové bankovky](https://www.mistoprodeje.cz/tag/ruzove-bankovky/)