PODPORUJEME DŮLEŽITOU DĚTSKOU KNIHU

ROZHODLI JSME SE PODPOŘIT FUNDING PRO VYDÁNÍ DŮLEŽITÉ DĚTSKÉ KNIHY. PŘÍMÝ LINK NA JEJÍ FINANČNÍ PODPORU JE ZDE.  PŘEDSTAVENÍ KNIHY JE V NĚKOLIKA ODSTAVCÍCH ZASLANÝCH AUTORKOU:

O čem v knize píšu
Píši o životě. O tom, že má nejen začátek, ale také konec. Hlavní hrdinku Monu ovlivňuje, utváří a zoceluje vše, co na své cestě zažívá – momenty veselé, napínavé, okouzlující i smutné. Její charakter je postupně vybroušen do hladkého diamantu, který je v závěru dost silný na to, aby ustál i ztrátu blízkého.

Kouzelná formule
Na konci příběhu je vepsané kouzelné zaříkadlo. Slova, jež můžete vyslovit, fouknout do pírka na dlani a něco si přát. Samotné pírko pak najdete i jako dárek u několika knih, ale věřím, že nebude problém nějaké ve vašem okolí sehnat a zkusit si zakouzlit. Věřte mi, že i takový talisman dokáže dělat zázraky

Pro koho je kniha určena
Kniha je pro děti a jejich rodiče, prarodiče a vlastně pro každého, kdo má rád kouzla a dobrodružství. Je určena všem, kterým není lhostejné to smutno, které se při ztrátě někoho blízkého vlije do duše. Všem, kteří potřebují zase zaostřit, vzpružit, rozveselit nebo najít naději, která jim pomůže jít dál.

Pár slov o mně
Vystudovala jsem pedagogickou fakultu na univerzitě v Hradci Králové. Poté jsem žila dva roky v Anglii, kde jsem pracovala s mentálně narušenými lidmi. Po návratu domů jsem vedla centrum pro děti s poruchami učení a také začala učit jako angličtinářka na základní škole v Karlových Varech. Mám ráda, když je vše kolem mě v pohybu, to mě na životě baví. Největším pohonem jsou teď mé dvě dcery. Snad právě díky nim jsem začala víc a víc vzpomínat na své dětství. Na to, jak jsem kradla s dědou rybíz skrz dírky v plotě, dupala v holínkách do kaluží nebo s babičkou zpívala „koulelo se, koulelo“. To vše a ještě mnoho dalšího z knih o výchově a vzdělávání dětí jsem vložila do svých článků pro GigaMagazín. Psala jsem a k tomu vymýšlela pohádky na dobrou noc tak dlouho, až se jedna z nich stala velmi důležitou v těžkém životním období mé dcery. Pomohla jí, a tak mě napadlo, že by možná mohla pomoci i někomu dalšímu.

Proč jsem knihu napsala
Články pro GigaMagazín a pohádky, které jsem vymýšlela své první dceři, mě neustále táhly ke psaní. Moc mě to bavilo, pak ale zemřela má babička a maminka se potýkala s těžkou nemocí. Nedlouho nato jsme přišli o pejska a já si všimla, že je těžko nejen mně, ale i mé holčičce, která si s odcházením milovaných jednoduše nevěděla rady. Vymyslela jsem tedy příběh, který jí dal odpověď na otázku „Co je pak?“. Malou naději, díky které začala kreslit babičku jako anděla s motýlími křídly a pejskovi poslala papírová srdíčka po větru…

Řekli o knize
„Mona je příběhem o paličatém modrém ptáčkovi s velkým posláním. Je sice napsaný pro děti, ale během prvních pár řádků je i každému dospělému čtenáři jasné, že na tuto pohádku jen tak nezapomene. Než jsem se rozhodla knížku ilustrovat, dostala jsem k náhledu celý rukopis a při čtení se vystřídaly veškeré pocity. Radost, napětí, zvědavost i soucit v jednom krátkém příběhu. Je totiž napsaný s takovým citem a něhou, že se dotkne každého srdce, které má na sobě jizvičku ze ztráty někoho blízkého. Mám velkou radost, že autorka svěřila ilustrace právě mně, a doufám, že mé obrázky budou stejně něžné jako její slova.“
––Ivana Lévková, ilustrátorka

Chcete mě podpořit?
Mezi odměnami najdete tiskem provoněnou knihu, její elektro-eco verzi, dále pak knihu s věnováním, se záložkou, plakátem, ptačím lapačem snů nebo modrým náramkem. Chcete-li přispět jinou částkou nebo si objednat větší množství knih, napište na dikyvam@pointa.cz a domluvte se na dalším postupu přímo s týmem Pointy.

Moc by mi také pomohlo, kdybyste sdíleli tuhle stránku. Link je: https://bit.ly/KupMonu

Chcete vědět víc?
Vše o mé knize najdete na mém Facebooku a Instagramu. V případě dotazů mi můžete napsat i na e-mail dana.chladova@gmail.com.

MOC děkuji za podporu! Dana