Lidlu meziročně přibylo 700 zaměstnanců, čímž se řadí se mezi největší tuzemské zaměstnavatele

1556 zobrazení

Společnost Lidl Česká republika boduje na tuzemském trhu práce. I přes napjatou situaci, kdy v mnoha odvětvích chybí pracovníci, v jejích řadách meziročně přibylo 700 zaměstnanců. Celkový počet se přehoupl přes 11 000. Lidl se tím zařadil mezi největší zaměstnavatele v Česku. 

„Naším cílem je být nejatraktivnějším zaměstnavatelem v oboru, to znamená volbou číslo jedna pro ty nejlepší. Tomu odpovídají nabízené pracovní podmínky. V následujícím roce přitom počítáme s podobným nárůstem počtu zaměstnanců jako letos,“ říká Pavel Stratil, generální ředitel společnosti Lidl Česká republika s tím, že počet zaměstnanců roste i díky výstavbě nových prodejen. Jen letos Lidl otevřel několik prodejen nové generace, tedy nové a větší prodejny na místě původních budov, a tři zcela nové prodejny (v Plzni, Praze 8 a v Praze 5). Do konce roku plánuje otevřít ještě další tři, a to ve Znojmě, Třebíči a v Praze 10.

Nejvíce zaměstnanců v současnosti pracuje v 239 prodejnách, dále pak ve 4 logistických centrech, v distribučním centru pro e-commerce a na centrále společnosti. S tím souvisí i poptávka po pracovních pozicích. Dlouhodobě je největší zájem o pozici prodavač(ka)/pokladní. Značně poptávaná je i pozice manažer(ka) prodejny. „Na pracovní nabídky nám nejvíce odpovědí přichází z Brněnska, Frýdecko-Místecka, středních Čech a Prahy,“  říká Zuzana Holá, tisková mluvčí společnosti Lidl Česká republika.

Velký zájem o práci registrují také logistická centra. V čím dál hojnějším počtu se přitom hlásí ženy. Například v logistickém centrum Měřín pracuje nyní 118 žen a 160 mužů, v logistickém centru Cerhovice je to 123 žen a 169 mužů. „V letošním roce jsme o 20 % navýšili nástupní mzdu jak u pozice prodavač(ka)/pokladní, tak pozice skladník/skladnice. S velkým ohlasem se rovněž setkala nabídka kratších pracovních úvazků. Letos jsme nově jsme zařadili i úvazky 25 hodin týdně, čímž dáváme šanci pracovního uplatnění i matkám s malými dětmi,“ doplňuje Zuzana Holá.

Od 1. března 2018 činí nástupní mzda na pozici prodavač(ka)/pokladní při čtyřicetihodinovém úvazku 28 tisíc korun, při nejčastěji využívaném úvazku 30 hodin týdně je nástupní mzda v celé ČR 21 000 korun. V případě pozice skladník/skladnice dosahuje nástupní mzda při třicetihodinovém úvazku 28 tisíc korun. K tomu mají zaměstnanci nárůst mzdy garantovaný v pracovní smlouvě.

Že je Lidl žádaným zaměstnavatelem svědčí i jeho postavení v žebříčku nejoblíbenějších zaměstnavatelů, který každý rok sestavuje výzkumná společnost Universum. V letošním žebříčku, který zohledňuje kariérní preference českých studentů, si Lidl oproti loňskému roku polepšil o 6 míst.

 

Zdroj a foto: Lidl

 

RELATED ITEMS