Dospívající z dětských domovů vyrazily „Do Alberta na praxi“

724 zobrazení

Nadační fond Albert uspořádal další ročník projektu „Do Alberta na praxi“. Ten umožňuje dospívajícím lidem ze sociálně ohroženého prostředí získat reálné, často i první, pracovní zkušenosti a díky tomu i snadnější vstup do samostatného života. Děti z dětských domovů a výchovných ústavů si v jeden den vyzkoušely hned několik profesí v obchodě. Průvodci jim byli učni z brněnských škol, kteří jsou v Albertu na školní praxi.

Letošní ročník „Do Alberta na praxi“ přivítal v brněnském hypermarketu Albert celkem 16 mladých lidí, což je vůbec nejvíce od zahájení projektu. „Těší nás, že je o projekt každoročně větší zájem. Děti si během dne v obchodě prošly nejrůznější oddělení. Pro řadu z nich jsou to dokonce jejich první reálné profesní zkušenosti,“ říká Petra Režná z Nadačního fondu Albert.

Z učňů učiteli

Workshopem provedli děti odborní učni z brněnských středních škol a učilišť. Z žáků se tak na den stali učiteli. V průběhu dne se účastníci projektu seznamovali s různými odděleními prodejny. Mohli si tak vyzkoušet práci pekaře, ovocnáře nebo například prodavače lahůdek.

Největší ohlas mělo pečení velikonočních mazanců v naší pekárně. Účastníky také bavilo prostředí lahůdek, kde se dostali do kontaktu se zákazníky,“ prozradila Eva Mušínská z HR oddělení, která má spolupráci s učni na starosti. „Děti z domovů i učni si den strávený společně v obchodě užili. Někteří z nich dokonce hned po skončení projevili zájem o brigádu v některém z Albertů v blízkosti svého domova,“ dodává Petra Režná.

Zdroj a foto: Ahold