Šampionem Národní soutěže vín Mikulovské vinařské podoblasti je Chardonnay z Vinařství Pavlov

Šampionem, a tedy nejlepším vínem Národní soutěže vín Mikulovské vinařské podoblasti je Chardonnay výběr z hroznů 2017 z Vinařství Pavlov, které patří do skupiny BOHEMIA SEKT. Ta si ze soutěže, kromě titulu Šampiona, odváží i vítězství v kategorii sektů a devět zlatých medailí.

Skupina BOHEMIA SEKT uspěla s tichými víny své značky Vinařství Pavlov, za které od odborné poroty získala tři medaile včetně dvou velkých zlatých medailí náležející pouze vínům mimořádné kvality, a především titul Šampiona soutěže. „Chardonnay výběr z hroznů z Vinařství Pavlov pochází z proslulé viniční tratě Turold, z prastaré viniční tratě na Moravě, o níž existují zmínky již ve 13. století. Jedinečné povětrnostní podmínky, zdejší podloží, a především pečlivý dohled našich vinařů nad všemi fázemi zrodu tohoto vína dávají Chardonnay jeho výjimečné vlastnosti, zejména krásnou plnou a strukturovanou chuť, žlutou barvu a typicky odrůdovou vůní s tóny broskví a hrušek. Jde o jedinečné víno, na které jsme právem hrdí,“ říká manažer značek tichých vín Martin Sedlák.

BOHEMIA SEKT rovněž zvítězil v kategorii nejlepší jakostní šumivé víno, tedy sekt, kterým je podle odborné poroty Chateau Bzenec ze stejnojmenného vinařství. Dále si společnost odváží zlaté medaile za prémiové sekty Louis Girardot a Bohemia Sekt Prestige Chardonnay a za tichá vína značky Víno Mikulov Sommelier Club.

Všech 9 oceněných tichých a šumivých vín zároveň postupuje do celostátního kola Salonu vín, kde budou spolu s nominovanými víny ze Slovácké, Velkopavlovické a Znojemské vinařské podoblasti a vinařské oblasti Čechy soutěžit o postup do finále a o titul absolutního Šampiona a umístění v Salonu vín ČR, celoroční degustační expozici vín ve Valticích.